למה QlikView?

בבסיסו, זה לא חדש. הרעיון של חקירה, איסוף ואריגת מידע ממרחבי המערכות השונות של החברה לכלל תמונה אחת של מצבה העסקי בכל זמן נתון, תמונה המסוגלת לתת מבט פנוראמי מצד אחד, אך המאפשרת גם חדירה לרזולוציות ממוקדות יותר מצד שני – רעיון זה כבר קיים בתעשייה מזה זמן.

אך הסוד הגלוי הוא, שמימושו של הרעיון קירטע. אחרי ככלות הכול, הייעוד של פתרונות "בינה עסקית" אינו רק להצליח במשימת איסוף הנתונים והצגתם, אלא גם לעשות זאת במהירות הבזק, בעלויות מינימליות וביעילות מקסימלית.

עיכוב של שעות, שלא לומר ימים, בהצגת הנתונים גורם לכך שהמידע שמוצג למשתמש איננו מעודכן דיו ולכן גם לא אמין כל צורכו; ומחירים גבוהים, בעקבות דרישות מערכתיות מוגזמות ויעילות נמוכה, יכולים לגרום לפתרון להיות חסר משמעות בחשבון הכולל .

וזה מה שקרה בעולם הבינה העסקית, עד שהגיע הפתרון של QlikView.

QlikView היא תוכנה מודרנית לניתוח נתונים, העושה שימוש בטכנולוגיה מהפכנית שאינה דורשת בניית קוביות OLAP מורכבות ויקרות (כבמערכות המיושנות של 'בינה עסקית'), ואינה מגבילה את המשתמש בחיפושיו אחר מידע הטמון במערכים התפעוליים של הארגון.

כמו כן, שלא כמו במערכות הדור הישן של הבינה העסקית, QlikView אינה פועלת בשיטת עיבוד נתונים אצוותי, שיטה שהפועל היוצא שלה הוא "משחק" עם נתונים בלתי מעודכנים במידה מספקת. יתרונה הגדול של QlikView נעוץ בכך, שהתוכנה משתמשת בזיכרון מקומי של המחשב בכדי לנתח את הנתונים במהירות וליצור דוחות ותרשימים בזמן אמת. באופן זה, פעולתה של המערכת מהירה יותר, עדכנית יותר וחסכונית, באופן דרמטי, גם מההיבט של עלויות פריסה ותחזוקה.

כל אלו - זמן ההטמעה הקצר, העלויות הנמוכות והיכולות יוצאות הדופן של ממשק המשתמש - הפכו את החבילה לפתרון אטרקטיבי במיוחד, ולמוצר הבינה העסקית הצומח ביותר בעולם בשלוש שנים האחרונות.

דוגמאות Online למודלים שנוצרו באמצעות Qlikview

מודל מנכ'ל מודל לניתוח פוליסות ביטוח מודל מכירות
» מודל מנכ"ל » מודל לניתוח פוליסות ביטוח » מודל מכירות
 

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים

© Menahel4U. All rights reserved 2010