סוף שנה 2011

לקוחות נכבדים,

תוכנת SAP Business One מותאמת לעבודה "רב שנתית" מזה זמן רב. דבר המונע בין-היתר את הצורך בביצוע תהליך "העברת שנה" (ופתיחת חברה חדשה). בחברה "רב שנתית", הפעולות שקשורות במעבר השנה פשוטות ומהירות יותר.

אנו וחברת SAP ממליצים ללקוחותינו לעבוד בתצורה "רב שנתית". בצורה זו עובדים כיום הרוב המוחלט של משתמשי SAP Business One בארץ ובעולם.
עם זאת, חברות שבחרו לבצע "העברת שנה", יוכלו לבצע את התהליך בהתאם לצעדים המפורטים בהמשך, והמידע הקיים במסמך המצורף

הפקת קובץ לדיווח מקוון ע"פ דרישת מע"מ:

הקובץ המשודר למע"מ נדרש לכלול את תאריך האסמכתא של החשבונית. במידה ומתקבלת חשבונית משנה קודמת יש להקלידה בחברה הקודמת (2011) כאשר תאריך המס יהיה תאריך הדוח (2012). על מנת להפיק קובץ למע"מ יש להפיק את הדוח בשתי החברות (2011,2012), לייצא מכל חברה קובץ נפרד ולבצע איחוד בין שני הקבצים בעזרת כלי ייעודי הניתן להורדה מכאן.

העברת יתרות פתיחה:
יתרות פתיחה ניתנות להעברה פעם אחת בלבד עבור כל כרטיס/חשבון. במידה והינכם מעבירים יתרות פתיחה בזמן העברת השנה, ומכיוון שבמהלך חצי השנה הבאה תמשיכו בהקלדת נתונים לבסיס הנתונים הקודם (שנת 2011), יהיה עליכם לעדכן את היתרות בבסיס הנתונים החדש (2012).

לאופן קליטת התנועות בחברה החדשה יש השפעה על תצוגת הדוחות הכספיים, ולכן אין לקלוט אותן כתנועות יומן ידניות, אלא כיתרות פתיחה באופן הבא: מנהלה > אתחול מערכת > יתרות פתיחה> יתרות פתיחה לחשבונות/ יתרות פתיחה לכרטיסים

להורדת מסמך הוראות להעברת שנה לחץ כאן

לשאלות נוספות ניתן להתקשר למרכז התמיכה. 03-6478489 שלוחה 1

מידע זה מוגש כשירות ללקוחות המנויים לשירותי מרכז התמיכה התמיכה של Menahel4U בלבד, והוא עשוי להתעדכן מעת לעת. מרכז התמיכה ישמח לסייע לכם בכל הקשור ל-SAP Business One.

© Menahel4U. All rights reserved 2010